بشارت غدیر
از واقعه ای تو را خبر خواهم کرد... 
قالب وبلاگ

فیلم بخشی از سی دی مباهله میباشد. مجموعه ای بسیار جذاب و تاریخی پیرامون مباهله پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) با مسیحیان نجران. این لوح فشرده شامل: پویا نمایی مباهله، سرگرمی، داستان شب، شعر و... میباشد. این مجموعه قابل استفاده در رایانه و دستگاههای پخش خانگی می باشد.


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 8 آبان 1392  ] [ 12:08 ب.ظ ] [ احمد یوسفی ] [ نظرات 0 ]

ولایت علوی "روابط عمومی" ندارد

بهار

دليل اينکه در کشور ما يک نفر جرأت مي‌کند واضح‌ترين اصول اعتقادي امتي مسلمان و معتقد را رسماً مورد ترديد و انکار قرار دهد و سي و پنج سال بعد از پيروزي انقلاب به شريف‌ترين باور‌هاي اعتقادي در نظام جمهوري اسلامي اهانت کند، چيزي نيست جز اينکه ولايت علوي "روابط عمومي" ندارد تا به اين يادداشت واکنش نشان بدهد.

ادامه مطلب
[ سه شنبه 7 آبان 1392  ] [ 05:37 ب.ظ ] [ احمد یوسفی ] [ نظرات 2 ]

نقشه ترور پیامبر (ص )در كوه هرشى توسط منافقین

ترور نافرجام پیامبر رحمت

امروز تمامى مسلمانان به ديار خود رهسپار بودند. آنان پس از مراسم عظيم حج، مراسم شگفت غدير را نظاره كرده و منتظر بودند تا به اقوام خود برسند و برايشان بازگو كنند. 
اما هنوز منافقين از توطئه‏هاى خود بازننشسته بودند و اين بار تا به آن‌جا پيش رفتند كه تصميم قتل رسول‌اللَّه ‏صلى الله عليه و آله را گرفتند. 
آن‌ها براى اين منظور قله كوه «هَرْشى» را برگزيدند، زيرا اين كوه گردنه‏ها و پرتگاه‏هاى خطرناكى داشت. آنان مى‏خواستند حضرت را در يكى از پرتگاه‏هاى كوه به پايين پرتاب كنند و يا با شمشير حمله كرده و ايشان را به قتل رسانند. كاروان تا نزديك غروب امروز به حركت ادامه داد و به كوه هرشى رسيد. در آن‌جا پس از استراحتى كوتاه، دوباره شبانه حركت كرد.
منافقين در گروه چهارده‌نفرى خود پيشاپيش قافله حركت كرده و در محل موعود - سربالايى قله هرشى - در ظلمت شب پشت صخره‏ها پنهان شده به كمين نشستند. آن‌ها ظرف‏هاى استوانه‌ای بزرگى پُر از سنگ و ريگ و شن را نيز همراه خود برده‌بودند تا براى رَماندن شتر پیامبر صلی الله عليه و آله استفاده كنند. 
پیامبر صلی الله عليه و آله همراه حُذيفه و عمار با شترى تندرو به سمت قله هرشى حركت كردند. 
هنگامى كه به نزديكى قله رسيدند جبرئيل نازل شد و پیامبر صلی الله عليه و آله را از نقشه قتل آگاه ساخت. ايشان نيز به حذيفه و عمار خبر داد و دستور داد تا با شمشيرهاى خود آماده باشند. 
وقتى به قله كوه رسيدند منافقين ابتدا ظرف‏هاى پر از شن و سنگ را غلطاندند. ناگهان صداى مهيبى بلند شد و نزديك بود شتر حضرت رَم كند، ولى پیامبر صلی الله عليه و آله فرياد زد: «آرام بگير كه برتو مسئله‏اى نخواهد بود». او نيز به قدرت الهى با عربى فصيح كلامى گفت و آرام گرفت. پس از آن، منافقين كه در اين مرحله شكست خورده‌بودند به طرف شتر حمله كردند. اين بار حذيفه و عمار با شمشيرهاى كشيده حمله كردند و با آنان درگير شدند. 
منافقين كه گويا در يك لحظه نقشه خود را خنثى‌شده ديدند فرار را بر قرار ترجيح دادند و پشت سنگ‏ها پنهان شدند. 
حذيفه از حضرت پرسيد: اينان چه كسانى هستند؟ حضرت فرمود: منافقين در دنيا و آخرت. سپس پرسش و پاسخ‏هايى بين حذيفه و حضرت صورت گرفت. در پايان پیامبر صلی الله عليه و آله براى اين‌كه شبهه‏اى از شناسايى آن افراد باقى نماند اشاره‏اى نموده و نورى تابيد و فضا را مانند روز روشن نمود. حذيفه و عمار تمامى آن چهارده نفر را ديدند و شناختند.* پیامبر صلی الله عليه و آله كه مأمور بود با آن‌ها درگير نشود، زيرا در آن شرايط حساس فتنه‏اى ديگر به پا مى‏شد و مراسم غدير را خدشه‌دار مى‏كرد، از كنار آن‌ها صبورانه گذشت. 
* بحار الانوار: ج 7 ص 209، ج 28 ص 97، 99 ، ج 31 ص 632، 635. عوالم العلوم: ج15 /3 ص 165، 166، 304.
 


ادامه مطلب
[ دوشنبه 6 آبان 1392  ] [ 11:41 ب.ظ ] [ احمد یوسفی ] [ نظرات 2 ]
 
  Link   ندای غدیر
پایگاه در مورد واقعه غدیر خم – در دست راه اندازی- (فارسی)‏8942  Link   امام علی علیه السلام
پایگاه اطلاع رسانی امیرالمؤمنین علیه‌السلام-(فارسی-عربی- انگلیسی)‏‏5223  Link   راهنمای پایگاههای امام علی ع در اینترنت
راهنمای پایگاههای اینترنتی درباره امیرالمؤمنین علیه‌السلام - وابسته به مرکز تحقیقات امام علی علیه‌السلام – (فارسی)‏‏4014  Link   شرح واقعه غدیر خم
پایگاه در مورد واقعه غدیر خم – (فارسی)‏‏7475  Link   غدیر خم
پایگاه اطلاع رسانی در مورد خطبه غدیر- (فارسی-عربی- انگلیسی) ‏‏5416  Link   کتابخانه تخصصی امام علی علیه السلام
کتابخانه تخصّصی امیرالمؤمنین علیه السّلام - (فارسی)‏‏4107  Link   غدیر
پایگاه در مورد واقعه غدیر خم – (فارسی)5558  Link   خطابه غدیر
پایگاه اطلاع رسانی در مورد خطبه حضرت رسول (صلی الله علیه و آله و سلم) در روز عید سعید غدیر خم.‏ از امکانات این سایت دانلود رایگان نرم افزار خطابه ی غدیر قابل استفاده بر روی موبایل می باشد. (فارسی)‏‏4269  Link   سایت اطلاع رسانی غدیر میثاق
پایگاه اطلاع رسانی غدیر- (فارسی)‏‏47110  Link   سایت کتابخوانی
ایگاه برگزاری مسابقات کتابخوانی به مناسبت عید سعید غدیر خم53411  Link   پایگاه اطلاع رسانی غدیر
629

ادامه مطلب
[ یک شنبه 5 آبان 1392  ] [ 03:02 ب.ظ ] [ احمد یوسفی ] [ نظرات 3 ]

داستان مردی که در پیش پیامبر (ص) به انکار غدیر برخاست و به عذاب الهی گرفتار شد*
ششی
عصر امروز پیامبر صلی الله عليه و آله همراه اصحاب خود و عده‏اى از منافقين - كه حارث فهرى نيز در بينشان بود - نشسته‌بودند. پیامبر صلی الله عليه و آله كه در طول اين سه روز در هر فرصتى به بازگويى مناقب و فضائل اميرالمؤمنين‏ عليه السلام مى‏پرداخت، در اين حال خطاب به اميرالمؤمنين‏ عليه السلام فرمود: 
«در تو شباهتى به عيسى بن مريم وجود دارد. اگر اين‌گونه نبود كه گروه‏هايى از امت درباره تو كلامى بگويند كه مسيحيان براى عيسى گفتند، درباره تو كلامى مى‏گفتم كه از كنار هر گروه از مردم كه عبور مى‏كردى خاك پاى تو را برداشته و به آن تبرك مى‏جستند».


ادامه مطلب
[ شنبه 4 آبان 1392  ] [ 06:18 ب.ظ ] [ احمد یوسفی ] [ نظرات 1 ]

روز آخر بیعت، بیعت زنان و توطئه‌های جدید منافقان

امروز نيز مراسم بيعت ادامه يافت تا اينكه تمامى مسلمانان توانستند بيعت كنند. براى بانوان نيز فرصتى مناسب تعيين شد كه در خيمه بيعت حضور يابند. براى اين كار تشت بزرگى از آب آوردند و در وسط آن پرده‏اى زدند به‌طورى كه آن را به دو قسمت تقسيم كرده و آن سوى پرده ديده‌نمى‏شد. 
آن‌گاه اميرالمؤمنين‏ عليه السلام در يك سوى پرده نشست و دست مبارك را داخل آب گذاشت و زنان نيز در سوى ديگر پرده با قرار دادن دست خود در آب بيعت مى‏كردند و با گفتن «السلام عليك يا أميرالمؤمنين» و تبريك و تهنيت بيرون مى‏رفتند.
پيامبر صلى الله عليه و آله دستور بيعت را در مورد همسران خود مؤكد داشت، به خصوص آن‌كه همه همسران حضرت حاضر بودند. 
بانوى بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا عليها السلام نيز در اين بيعت حاضر شدند. 
منافقين كه تا به حال تمامى نقشه‏هايشان نافرجام مانده‌بود از اعمال زشتشان دست برنداشتند و به دنبال توطئه‏هاى جديد بودند. آن‌ها اين‌بار از راه شبهه‌اندازى وارد شدند و سعى كردند در مفاهيم خطابه پیامبر صلی الله عليه و آله تشكيك كنند. مثلاً در منظور حضرت از جمله: «من كنت مولاه فعلى مولاه» تشكيك كردند، يا اين‌كه گفتند با على ديگران هم در خلافت شريك باشند. ولى تمامى اين نقشه‏ها با تيزبينى پیامبر صلی الله عليه و آله و امداد الهى ناكارآمد ماند. 
پیامبر صلی الله عليه و آله كه شبهات آنان را ديده‌بود عكس العملى قاطع را لازم دانست. لذا دستور داد تا تمامى مسلمانان جمع شوند. سپس دوات و كاغذ طلب كرد و امر نمود آن‌‌چه مى‏گويد و مردم اقرار مى‏كنند به صورت مكتوب درآيد و آن را ثبت كنند تا سندى ماندگار از غدير باشد و جاى هيچ‌گونه شبهه‏اى نماند. 
در آن نوشته بر مولى و صاحب‌اختيار بودن اميرالمؤمنين‏ عليه السلام تأكيد شد و اقرار تمامى مسلمانان حاضر نيز ثبت شد. 

منبع : سایت غدیریه 

 


ادامه مطلب
[ شنبه 4 آبان 1392  ] [ 07:00 ق.ظ ] [ احمد یوسفی ] [ نظرات 2 ]

غدیر

و امّا اعمال اين روز شريف پس چند چيز است:
اوّل: روزه داشتن است.
دوّم: غسل كردن است.
سوّم: زيارت حضرت امير المؤمنين(عليه السلام)است و زيارات مخصوصه آن حضرت در اين روز در باب پنجم به شرح رفت.


ادامه مطلب
[ جمعه 3 آبان 1392  ] [ 09:40 ب.ظ ] [ احمد یوسفی ] [ نظرات 1 ]
شیعه

دو وهابی موقع سوارشدن به هواپیما متوجه شدن یکی از مسافران شیعه هستش . . .
قرارگذاشتن که اذیتش کنن ؛ اولی به دومی گفت: میخواستم تعطیلات برم لبنان ؛ اما شنیدم اونجا شیعه زندگی میکنه ؛ پیشنهاد شناسنامه بحرینی به من شد اما نپذیرفتم؛چون اکثریت شیعه هستن . . .
فکر کردم برم عراق شنیدم که عراق هم پرازشیعه است ؛ رفیقش گفت:خب چرانرفتی اروپا؟؟
گفت:اونجاهم تشیع منتشر شده توخیابونا؛ هرجا بری بهشون برمیخوری. . .
همینطور ادامه دادن تا خشم این مسافر شیعه رو در بیارن؛مسافر شیعه هم باکمال خونسردی بشون روکرد وگفت: چرا به جهنم سفر نمیکنی؟ 
"شنیدم اونجا تنها جاییست که شیعه نداره!!!"

زهرا منعم‍ی زاده

موسسه جهانی سبطین (ع)


ادامه مطلب
[ جمعه 3 آبان 1392  ] [ 09:13 ب.ظ ] [ احمد یوسفی ] [ نظرات 3 ]

حسان بن ثابت در شعری در مورد غدیر سندی تاریخی از امروز ثبت کرد

یا علی در اين روز واقعه‏اى رُخ داد كه بر زيبايى غدير افزود. «حسان بن ثابت» شاعر عرب‌زبان كه بالبداهه شعر مى‏سرود در غدير حضور داشت. اين مراسم عظيم و شگفت به او شور خاصى داده بود، تا آن‌جا كه ده بيت شعر در مورد غدير سرود. او شعرش را نزد پیامبر صلی الله عليه و آله آورد تا براى خواندن آن اجازه بگيرد. 
پیامبر صلی الله عليه و آله به او اجازه داد و شعرش را در اجتماع عظيم مردم خواند و نشاطى دو چندان به جمعيت بخشيد، و به‌عنوان يك سند تاريخى از غدير ثبت شد و به يادگار ماند. 
 منبع : سایت غدیریه 


ادامه مطلب
[ جمعه 3 آبان 1392  ] [ 08:46 ب.ظ ] [ احمد یوسفی ] [ نظرات 1 ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.

تعداد کل صفحات : 7 :: 1 2 3 4 5 6 7

درباره وبلاگ

غدیر زنگ بیدار باشی بود که با آن همه ی خفتگان را آوای ولاء دادند. ولی عده ای مصداق صم ٌبکم ٌ قرآن قرارگرفتند وبا تمرد به خواب زمستانی شان مهر تائید زدند . به فرموده ی پیامبر مهر و رحمت صل الله علیه و آله و سلم این آوای جرس تا قیامت باید نواخته شود شاید در هر زمان خفته ای با این ندا به پا خیزد ........ احمد یوسفی عضو باشگاه وبلاگ نویسان راسخون بلاگ
آمار سایت
كل بازديدها : 90691 نفر
كل نظرات : 100 عدد
كل مطالب : 64 عدد
آخرین بروز رسانی : یک شنبه 15 فروردین 1395 
تاریخ ایجاد بلاگ :سه شنبه 23 مهر 1392 
امکانات وب